Blog

O nás

jak dosáhnout bohatství a hojnosti

10 tajných kroků v životu v hojnosti a překonání finančních bloků

Hojnost je cílem naprosté většiny lidí, ať už vědomě či podvědomě. A ačkoliv má hojnost mnoho podob, ta finanční je v našich hlavách skloňována nejčastěji. žít ve finanční hojnosti je ale pro mnoho z nás nedostupným snem, protože “peněz není nazbyt” a “není vůbec lehké je získat”, jak spousta z nás věří.

Jenže co když nedostatek není samozřejmostí? Ono přece je možné si do svého života přivolat více bohatství!

Téma peněz je opředené mnoha mýty a v určitých okolnostech je dokonce úplně tabu. Když se nad tím zamyslíte, peníze jsou vlastně jen lidmi vymyšlená věc, a tudíž i všechna pravidla s nimi spojená jsou lidmi vymyšlená. A zrovna tak ta přesvědčení, která si v sobě ohledně peněz nosíte, nevzešla z vás samotných, ale od někoho, kdo vám tam ta přesvědčení uložit. Pocházejí z toho, co jste někde slyšeli, z názorů okolí, ze zkušeností těch, kteří vás vychovávali.

Pojďme tyto mýty společně začít bořit. Vy totiž můžete žít svůj život v mnohem větší hojnosti, než ve které se nacházíte právě teď. Jak na to? To si povíme v následujících deseti krocích.

1. krok: Ujasněte si svoji vizi

Semínkem všeho je myšlenka, a to i když jde o hojnost – nebo bohatství, chcete-li. Prvním krokem je rozhodnout se, co vlastně chcete. Chcete být bohatí? Skvělé! Jenže ono nestačí si říct chci vydělávat miliony. Buďte velmi specifičtí. Ujasněte si, co DOOPRAVDY chcete, ne jen co si myslíte, že chcete. Něco, co by bylo realistické pro vás. Co je vaší příští metou? Promyslete si to do nejmenšího detailu. A pak si to napište. Co je psáno, to je dáno – ale hlavně to ukazuje, že jste si vše ujistili a že jste odhodlaní to také získat.

2. krok: Staňte se tou osobou

Často si říkáme, že něco začneme dělat AŽ něco budeme mít, AŽ se něco stane. Ten chyták ale tkví právě tom, že to musíme dělat obráceně. Tedy být tou osobou už teď, už nyní se chovat jako někdo, kdo už vysněnou věc má. Staňte se tou osobou, která už ve finanční hojnosti žije a ta hojnost se brzy stane realitou! Jak byste se choval/a? Jak cítil/a? Jak se ta vaše budoucí/vyšší verze vašeho já chová, jak myslí, jak zachází s penězi, jak mluví sama k sobě?

3. krok: Přestaňte tolerovat nedostatek

Okolí nás hodně ovlivňuje a my sami se stáváme součtem všeho, co tolerujeme. Záleží na detailech. A snad úplně nejvíc záleží na věcech, které vědomě ani nevnímáme. Ano, na našem naprogramování. Pokud budete tolerovat nedostatek, začleníte ho tím do svého života a budete v něm žít. Přestaňte s tím. Už je čas, abyste nedostatek déle netolerovali. Nemůžete se rozpínat, když se zároveň takto sami stahujete. To nejde. Musíte si vybrat jedno nebo druhé. S jakým nedostatkem se právě potýkáte? Zaměřte se zpět na ty detaily. V kterých detailech momentálně ve svém životě vidíte hojnost?

4. krok: Zaměřte se na svůj peněžní termostat

Podobně jako máte termostat doma v obýváku, máte v sobě peněžní termostat. Ten se, aniž byste to věděli, stará i o to, kolik peněz a hojnosti se může nacházet ve vašem životě. Náš mozek a nervový systém se nás snaží udržet v bezpečí, a všechno mimo známé limity zase vrací do oněch limitů. Takže abyste byli schopní do svého života přilákat více bohatství a následně si ho i udržet, musíte si ten svůj vnitřní termostat přenastavit. Určit pro něj novou, vyšší normu. Zjistěte, jaké jsou vaše současné normy. A odtud můžete postupně navyšovat a přesměrovávat.

5. krok: Identifikujte své limity

Otázky jsou mocná věc. Zeptejte se tedy sami sebe, co vás momentálně drží zpátky? Je to nějaký druh strachu? Své strachy musíme odhalit, poznat a pracovat na nich. Každý z nás si v sobě nese nějaké limity, většinou převzaté od lidí, kteří nás vychovali a od našeho okolí. S penězi je to podobné. Limity jsou uložené v našem podvědomí, které následně určuje 95 % našich myšlenek, rozhodnutí a činů. Změny tedy musíte provést na úrovni své vlastní identity. Přeprogramování vaší mysli je sice skvělý začátek, ale je třeba jít ještě hlouběji.

6. krok: Prožívejte

Znáte rčení “Fake it till you make it?” Tak to je na řadě v tomto kroku. Už teď se začněte chovat tak, jak by se vaše bohaté já chovalo. Jaký by to byl pocit, kdybyste se najednou topili v hojnosti? Pracujte se svojí image, pozměňte to, jak sami sebe vidíte a hlavně jak se cítíte. Musíte už teď vidět sami sebe jako toho bohatého člověka, který má vždycky všeho dostatek. Kultivujte své bohaté já, zvnějšku i zevnitř.

7. krok: Vtělte se a přijímejte

Přijímání je velmi důležitým krokem. Naše společnost hodně oceňuje dávání a místo toho, aby nás učila přijímat dary s grácií, říká nám, že slušné je bránit se a odmítat. Proč? To nám přece nic přínosného do života nedá. Naučme se přijímat. Náš termostat už je nastavený na vyšší stupeň, vážíme si sami sebe a teď je třeba si zažít, že jsme hodni toho, co se nám nabízí. Umíte přijímat? Dovolí vám vaše vnitřní naprogramování přijmout hojnost? Dokážete přijmout, aniž by vás to rozhodilo?  

8. krok: Hýčkejte si svůj kruh

Když už jste se postarali o své nitro, je třeba i rozhlédnout se kolem sebe. Ať už chceme nebo ne, podněty z okolí do sebe nasáváme. Naše prostředí nás ovlivňuje a ještě více nás ovlivňují lidé, se kterými nejčastěji přicházíme do styku. Jak to máte vy? Máte kolem sebe kruh lidí, kteří vás ve vašem snažení podporují? Jsou to lidé, kteří chápou a respektují váš sen a navíc vás v něm podporují? Takoví lidé jsou požehnáním, takové kolem sebe chcete mít. Važte si jich, využívejte jejich energie k tomu, aby vás pozdvihla výš. A dávejte si pozor i na virtuální svět – koho sledujete? Máte z něj dobrou energii, nebo vás vždycky negativně zasáhne?

9. krok: Jednejte v alignmentu

Většinu práce na zvyšování svého bohatství a přivolávání hojnosti do svého života si odbydeme sami na sobě. Jenomže potom je čas proměnit své plány v činy. Co je z praktického hlediska potřeba udělat, abyste své představy zhmotnili? Identifikujte kroky, které musíte podniknout, abyste se posouvali vpřed, směrem k životu v hojnosti a bohatství. Za každý jeden krok, který uděláte, se vám Vesmír odvděčí otevřením dalších dveří a posune vás o dalších deset kroků vpřed!

10. krok: Nezoufejte a opakujte si

Žádný učený z nebe nespadl a je dost možné, že vám bude chvíli trvat, než si celý koncept osvojíte. Pokud se vám stane, že budete mít pocit, že jste se zasekli na místě, nebojte se vydat se ve svých šlépějích zpět a zjistěte, kde je problém. Opakujte výše popsané kroky znovu a znovu, dokud je nebudete mít v malíku. Některé budou vyžadovat více času a práce, jiné vám půjdou snadněji, to je hodně individuální. Nezoufejte. Tím byste svůj úspěch jen blokovali.

Na jakém kroku budete muset nejvíc zapracovat vy?

Dokážete si představit, jak žijete život svých snů, v blažené hojnosti?

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Výborně! Email už je na cestě 💌


Zkontroluj svůj inbox a složku hromadné.

Důležité!

Je možné, že email s kuponem přijde do složky HROMADNÉ/Promotions. Aby sis byla jistá, že nezmeškáš žádné další výhodné nabídky a dárečky, přesuň můj email do inboxu a ulož si adresu.