Blog

O nás

Můj příběh

Zrozena v Jizerských horách, zformována americkým sluncem.

Kdo je Barbie Leia?

milovnice šperků, spisovatelka, blogerka, vystudovaný výživový expert, a především nosič světla, radosti a lásky.

Nejsem jen první onyxová liška.
Jsem snílek.

… Co nás vlastně dělá jedinečnými?

Povím vám příběh, jak se obyčejná, zakřiknutá holka vydala na velké dobrodružství a přitom našla svůj hlas. Co bláznivého ji potkalo, jak našla lásku a také jistotu sama v sebe a ve své poslání, které je její vášní. 

Proč jsem stvořila Onyx Fox? Za čím si značka stojí?

Mise, vize, hodnoty

barbora jiříčková
Barbora (Jiříčková) McHardy

Tak tohle jsem já

Když mi bylo 13, rozhodla jsem se zažít LA…

Během svých dětských let jsem byla stydlivá a často snášela posměšky a šikanu. Toužila jsem ale dokázat něco velkého. Když jsem potom získala stipendium na americké univerzitě a vydala první knížku, pochopila jsem, že to, jak vypadá moje realita, mám ve svém náručí.

S podporou svých velkolepých zážitků chci i vám ukázat, že můžete mít VŠECHNO, nač upnete svoji mysl…

Začátky:

Jak jsem vyrůstala

V malém Jizerskohorském Jablonci je ještě menší čtvrť Vrkoslavice. Tak jsem solu s rodiči a ségrou vyrostla a chodila do školy. Začala jsem hrát tenis a chodit na výtvarku do ZUŠky, potom i do tanečního studia.

Já puberťák:

Gympl období

Uspěla jsem u zkoušek na respektované Gymnázium U Balvanu, které se stalo mojí domovinou na dalších 8 let. Se spolužáky jsme si prošli pubertou a zažili spoustu zábavy a všeho, co k tomu patří. Stala se z nás jedna rodina. 

Velký zlom:

Odlet za velkou louži

Kam po maturitě? Já měla jasno: chtěla jsem do USA. A to se mi také splnilo! Získala jsem tenisové stipendium a prožila si svoji americkou pohádku. Na tyhle čtyři roky nikdy nezapomenu. Byly jedinečné a neopakovatelné.

(Temné) mezidobí

Co teď mám jako dělat?

I pohádky ale jednou zkončí… Já se vrátila do Čech, kde jsem získala práci, které mě nebavila, ba přímo děsila. Cítila jsem se nenaplněná a ztracená. Uvnitř jsem věděla, že moje dobrodružství ještě u konce není. Tolik jsem si přála zažít konečně pozlátko Los Angeles!

Splněný sen:

Má kalifornská léta

Byla jsem radostí bez sebe, když jsem obdržela příjimací dopis na univerzitu v Long Beach! Bylo to jako ve filmu. Tři roky ve “městě andělů” mě konečně dostaly tam kde jsem chtěla a potřebovala být. Našla jsem tam spřízněnou duši. Získala vizi. Ukončila jednu epochu a nastartovala druhou. 

Současnost:

Co se chystá?

S novým vzplanutím jsem se vrhla do dospěláckého života. Mám chuť blogovat, psát knížky, předávat lidem svoje nabyté znalosti a pozitivní energii, ztmelovat komunitu, budovat Onyx Fox. Kdo ví, s jakými poklady se budoucnost ještě vytasí? Věřím, že to nejlepší nás teprve ještě čeká. Něco velkolepého a krásného a já doufám, že do toho půjdete se mnou!  

Ve zkratce:

Záliby, tituly, zkušenosti

Bakalářský titul z dietologie

Vystudovala jsem obor Dietetics s podoborem Chemistry na Northeastern State University (NSU) v Tahlequah, Oklahoma, USA. (2011 – 2015)

Magisterský titul z nutričních věd

Ze druhého pobytu v USA jsem si přivezla titul Master of Science in Nutritional Science, na California State University Long Beach (CSULB), Long Beach, California, USA. (2016 – 2018)

Sportovkyně roku

Na NSU jsem byla členkou univerzitního tenisového týmu. Ve svém závěrečném ročníku jsem v rámci celé univerzity byla oceněna jako sportovkyně akademického roku 2014/2015.

Umělecká duše

Odmalička ráda kreslím a maluji, ilustruji, píši prózu, absolvovala jsem umělecký obor na ZUŠ. Obdivuji secesní architekturu.

Milovník čtyřnohých a opeřených tvorů

K naší rodině vždy patří francouzský buldoček. Rozněžní mě videa hravých vyder a legračních čivav, nemůžu se vynadívat na dravce a sovy. Zato hmyz a pavouky tedy nemusím…

světélka ve vřesu

Technický samouk

Ačkoliv moderní technologie nepatří k mým silným stránkám, naučila jsem se, jak si postavit web a blogovat, jak pracovat se sociálními médii a to mě doneslo až k zájmu o moderní marketing. 

Autorka knih

V roce 2011 vyšla kniha Lantuin: Svítání osudu, v roce 2017 kniha Americké zápisky. Další knihy se připravují.

Fanoušek rockové hudby

Nabudí, zahraje na emoce a ještě se na ní skvěle cvičí ve fitku? Ano, prosím! 

Posel světla

Věřím s sílu světla, dobra, laskavosti, lásky. A jsem odhodlána šířit je mezi lidi, abychom planetu Zemi pozdvihli do vyšší sféry.

Výborně! Email už je na cestě 💌


Zkontroluj svůj inbox a složku hromadné.

Důležité!

Je možné, že email s kuponem přijde do složky HROMADNÉ/Promotions. Aby sis byla jistá, že nezmeškáš žádné další výhodné nabídky a dárečky, přesuň můj email do inboxu a ulož si adresu.