Blog

O nás

Jak se o šperky starat?

Jak se starat o vaše stříbrné a zlaté šperky, aby byly stále tak lesklé, jasné a třpytivé jako když jste si je pořídili? Poradíme vám!

Všechny naše stříbrné šperky jsou vyrobeny ze šterlinkového (šperkařského) stříbra 925/1000, což zaručuje nejlepší kvalitu a trvanlivost výrobku. 

Naše zlato je ve šperkařské kvalitě 585/1000 14K a šperky z něj vyrábíme na objednávku.

1) Abyste zabránili poškození, poškrábání nebo změnám na povrchu šperků, doporučujeme je skladovat ve vzduchotěsných sáčcích, aby byla zajištěna jejich dlouhá životnost a lesk. I pokud šperk skladujete v krabičce, je lepší jej mít v sáčku.

2) Doporučujeme vám sundat si šperky před jakýmkoli sportem, před koupáním, před outdoorovými aktivitami nebo před spánkem, abyste zabránili možnému fyzickému poškození či ztrátě.

3) Snažte se zamezit přímému kontaktu chemikálií s vaším šperkem (parfému, vlasových produktů, čisticích prostředků apod).

4) K čištění našich šperků doporučujeme používat speciální hadřík nebo vatičku na čištění stříbra (či zlata). Pokud čistič šperků nemáte, postačí jednou za čas vaše šperky opláchnout pod vlažnou vodou s mýdlem a nechat oschnout nebo utřít flanelovým hadříkem. 

5) Koupat se šperky můžete, dejte si ale pozor na jejich ztrátu, například prsteny by se mohly působením chladu uvolnit z prstu. 

6) Pozlacené šperky jsou sice cenově dostupnější, než šperky zlaté, ale jsou k poškození nejnáchylnější. Snažte se proto co nejvíce zabránit otěru, poškození a styku s chlorovanou či slanou vodou, protože zlatá svrchní vrstva je náchylná a nevydrží navěky. Pokud je to pro vás problém, zvolte raději stříbrné šperky pokovené rhodiem (vzhled bílého zlata) nebo šperky ze zlata. 

Snubní prsteny:

Sejměte váš snubní prsten:

  • Pokud sportujete. Držet tenisovou raketu nebo zvedat činky v posilovně, když máte nasazený prsten, není dobré pro váš prsten ani pro vaši ruku.
  • Při práci na zahradě. Drahý kámen nebo briliant se může odštípnout nebo narazit, zlato nebo stříbro se může poškrábat.
  • Při úklidu domácnosti. Agresivní čisticí prostředky a mýdla mohou chemicky poškodit váš šperk.

Uchovávejte ho na jednom bezpečném místě. Diamanty by měli být uchovány ve vlastní krabičce, aby nepoškrábaly ostatní šperky.

Nekoupejte se se šperky ve studené vodě. Prsty se vám mohou vlivem chladu zúžit a prsten vám může nekontrolovaně sklouznout. Navíc slaná voda oceánu nebo chemické prostředky v bazénu mohou časem změnit barvu vašich šperků.

Buďte opatrní v kuchyni.
Hnětení těsta, krájení masa a zeleniny může nepříznivě působit na lesk vašeho šperku.

Udržujte je v čistotě.

Lze je otřít speciální vatičkou nebo flanelovým hadříkem.

Pokud potřebujete, doneste vaše šperky na vyčištění k odborníkovi.