Blog

O nás

vyřezávání dýní Halloween

Vyřezávání dýní

31. října 2011 v 0:00 | Skye |  Ze života v Americe i doma

Nejtypičtější Halloweenovou rekvizitou je vyřezávaná dýně. A jelikož američané Halloween slaví stejně nadšeně jako Vánoce, tedy zdobí domy, schánějí kostýmy, sledují strašidelné filmy, pečou koláčky s motivem pavouků a tak dále, to vše už měsíc před 31. říjnem, tak ani my nemůžeme zůstat pozadu.

Manželka našeho trenéra nám nakoupila a donesla plastové pavouky a stonožky, gumového upíra, barevné kostry a děsivé pavučiny, že prý si máme “vyzdobit” apartmán. Ehm, takže se nám tu všude plazí černí a oranžoví pavouci a na dveřích nám visí plachta potisknutá mřížovými dveřmi, zpoza nichž se dobývají kostlivci s rudýma očima…

A i na dýně došlo. Každá z nás dostala typickou, kulatou oranžovou dýni, sešly jsme se, oblékly zástěrky a daly se do díla.

Jako první bylo potřeba odříznout vršek dýně a vybrat z ní všechna semínka a vydolovat dužinu. Když už byla pěkně čistá, mohly jsme si vybrat, co do ní vyžežeme, tedy obrázek jako šablonu. Ten potom přilepit na dýni, ostrým předmětem “vypíchat” obrys a potom už sundat šablonu a maličkou pilkou vyřezávat.

Možná to vypadá jednoduše, ale byla to docela fuška! Dýně vzdorovala 😀

Ale nakonec se dílo povedlo 🙂

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Výborně! Email už je na cestě 💌


Zkontroluj svůj inbox a složku hromadné.

Důležité!

Je možné, že email s kuponem přijde do složky HROMADNÉ/Promotions. Aby sis byla jistá, že nezmeškáš žádné další výhodné nabídky a dárečky, přesuň můj email do inboxu a ulož si adresu.