fbpx
seminary hall tahlequah NSU

V naší škole straší!…

Ohlašuji “nový” Oklahomský článek!

Proč byste se měli zabývat jeho čtením? Obzvlášť po tom, co vám o něm něco prozradím? Byl totiž napsaný už před lety. Tím pádem zdánlivě není vůbec aktuální. Ale on i tak je! Nechávám ho tak, jak jsem ho napsala už předtím, protože tak a pouze tak je čistě autentický. A vy teď máte možnost přečíst si nezeditovanou verzi pocitů, emocí a zážitků, které člověk prožívá během svých prvních pár měsíců trávených na jiném kontinentu, v úplně jiném světě.

Přeji příjemné čtení 😉


30. října 2011 v 18:00 | Barbie Leia |  Ze života v Americe i doma

Nejstarší budovou naší univerzity je Seminary Hall. Vypadá trochu jako hrad z červených cihel a kdysi tu stála jen sama, obklopena stromy.

Ve slunečním světle vypadá moc krásně, to se musí nechat. Jenže, když se zešeří, přijdou na řadu mnohem děsivější věci…

Kdysi to bývala “Cherokee Female Seminary”, tedy dívčí internátní škola. Rodiče sem posílali své dcery, aby je tu připravili na život v rozvíjejícím se moderním světě. Byly tu dvacetileté dívky, ale také už osmileté holčičky. A dovedete si představit, jak by vám bylo, kdyby vás v osmi letech odtrhli od rodičů a poslali na celý rok do internátní školy? Bylo zde hodně stesku…

Dívky zde bydlely, měly tu své pokoje, chodily jíst do jídelny v přízemí a učily se ve třídách. Vše v jedné budově, která stojí na mírném kopci a v té době byla úplně osamělá. Až pod kopcem bylo malé indiánské městečko Tahlequah a poblíž také chlapecká škola.

Aby vše dobře fungovalo a aby dívky byly v bezpečí škola potřebovala pevnou ruku, a přesně tou byla ředitelka Flo Wilson, která ztratila svého snoubence v občanské válce a zasvětila svůj život vedení školy, po 26 let.

Říká se, že ředitelka ze školy nikdy neodešla…

Existuje mnoho svědectví, že někdo zvenčí viděl, jak v noci, ve ztemnělé budově, se v prvním patře hýbe světlo, jako by tam někdo přecházel s lucernou v ruce. Florence Wilson tohle prý každý večer dělávala, aby se ujistila, že všechny její svěřenkyně jsou zavřené bezpečně ve svých pokojích.

Další často opakované svědectví jsou kroky na chodbách, které ale nikomu nepatří. Už kolikrát se stalo, že některý učitel slyšel kroky po celé chodbě, někdy dokonce smích dětí, ale když šel zjistit co se děje, nenašel vůbec nikoho…

Běhá mi z toho mráz po zádech.

A můžu přihodit vlastní přhodu: se svojí spolbydlíbí jsme sem přiletěly v srpnu, a ještě než začala škola, chtěly jsme si prohlédnout campus a něco nafotit. Jenže než jsme se vypravily, už se smrákalo, a z fotek by nic nebylo. Ale zajímala nás Seminary Hall, jak vypadá zevnitř. Byla otevřená, tak jsme tam vlezly a obdivovaly starý krb v hale, malby na stěnách… Ale potom se odněkud ozvala hlasitá dutá rána, a obě nás zaplavil zvláštní pocit. Na nic jsme nečekaly a radši jsme utekly…

Není divu, že škola každý páteční a sobotní večer v říjnu pořádá večerní prohlídky této budovy s názvem Haunted Seminary Hall. Na skoro poslední jsme se vypravily i my, a bylo to docela strašidelné! Ale zajímavé, to bezesporu. Jen potom usnout, bylo trochu těžší x)

2 názory na “V naší škole straší!…”

  1. If you want to use the photo it would also be good to check with the artist beforehand in case it is subject to copyright. Best wishes. Aaren Reggis Sela

    1. Hi Aaren, I took the photo myself, so there is no such problem 🙂 The building just looks like this so I’m sure there’s many similar photos.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Výborně! Email už je na cestě 💌


Zkontroluj svůj inbox a složku hromadné.

Důležité!

Je možné, že email s kuponem přijde do složky HROMADNÉ/Promotions. Aby sis byla jistá, že nezmeškáš žádné další výhodné nabídky a dárečky, přesuň můj email do inboxu a ulož si adresu.