Blog

O nás

darování krve v usa northeastern state university

Darování krve v USA

Hlásím další retro článek!

Tahle kratičká glosa/fejeton je z 27. října 2011, tedy mého teprve třetího měsíce v USA vůbec. Z úplně prvního semestru, kdy jsem ještě prožívala kulturní šok a vůbec byla jako v úplně jiném světě, nějakém neskutečném a můj mozek ještě nezpracoval, jestli bdím, nebo sním.

Tak tady je ten můj zážitek, kdy jsem chtěla/nechtěla darovat krev v USA:


“Tento týden se do basketballové tělocvičny nastěhovali pracovníci Oklahomského institutu krve, se vším vybavením, s lůžky, počítači… A odvážní studenti tam chodí darovat krev.

Já jsem si tím nebyla tak jistá, nikdy jsem ještě krev nedarovala a představa, že je mi z žíly vycucávána krev, se mi vůbec nezamlouvá… Ale přemohla jsem se a s holkama jsme tam zašly! Zapsaly jsme se do seznamu, obdržely nálepku, pěkné tričko a ještě jsme si mohly vybrat svačinu. Potom nás zavedli k jednomu z počítačových stanovišť, mě se zrovna ujala taková nerudně vyhlížející černoška… Nadiktovala jsem jí své osobní údaje a pak vyplnila asi 50 otázek, které měly zjistit, jestli je má krev v pořádku.

A na tom to celé ztroskotalo. xD Musela jsem říct všechny země, které jsem v posledních pěti letech navštívila, tedy především Čechy, Francii, Itálii, Německo, Chorvatsko. Načež mi jiná sestra, tentokrát žena se srostlým tmavým obočím, řekla, že nemůžu darovat krev, protože pocházím z Evropy, a mohla jsem přijít do styku se šílenou krávou.

Američani nás prostě mají za pračlověky, kteří se stále válejí ve špíně.

Tváří se sice, že vládnou celému světu, ale jsou neuvěřitelně krátkozrací.

Nevadí, aspoň mám pěkné tričko :)”


Tak to vidíte. Nakonec mě stejně nenechali mou krev darovat 😀

A co vy, máte nějaký podobný zážitek? Nebo darujete krev pravidelně? Nebo se chystáte? Dejte mi vědět 🙂

Vaše Barbie Leia

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Výborně! Email už je na cestě 💌


Zkontroluj svůj inbox a složku hromadné.

Důležité!

Je možné, že email s kuponem přijde do složky HROMADNÉ/Promotions. Aby sis byla jistá, že nezmeškáš žádné další výhodné nabídky a dárečky, přesuň můj email do inboxu a ulož si adresu.