Blog

O nás

amerika...

Amerika… aneb s kouzlem šamanů za zády

Člověk se může stěhovat, ale některé věci s ním už zůstanou. Jenom trochu změní tvář a význam.

Já jsem se už několikrát stěhovala jak fyzicky (Jablonec, Tahlequah, to několikrát dokola, Long Beach, Jablonec, a to několikrát dokola, Praha, Jablonec… ano, i to už kolikrát) tak jsem se stěhovala i na netu. Z blogu na blog, z webu na web. No a teď jsem tady, na Onyx Fox, a chtěla bych vám všem, kteří jste neměli možnost prožívat se mnou americká dobrodružství “živě”, když se odehrávala, dát možnost nahlédnout do toho světa bláznivých, romantických, veselých i frustrujících zážitků také.

Většinou jsou to vhledy kratičké, jako třeba tenhle, který jsem napsala během mého teprve třetího měsíce úplně prvního semestru v USA:

20. října 2011 v 10:27 | Skye |  Ze života v Americe i doma

Sedím v kuchyni, notebook připojený kabelem, protože už nám zase nefunguje wifi! Nevím, co s tím pořád dělaj, že to pár dní jde a pár zas ne. Venku sice svítí slunce, ale je zima a fouká pořádný vítr! A to má kamarádka američanka tvrdí, že je 60°F, což ještě není tak strašné… (to je asi 15°C). Ale na počasí si zatím nemůžu stěžovat. Vlastně na nic, měla bych být ráda, že mám možnost tu být.

Kde? Na univerzitě v Americe. Hraju tenis a vždycky jsem snila o tom, že budu studovat ve Spojených státech, a teď mi to opravdu vyšlo! Dostala jsem stipendium na Northeastern State University v Oklahomě, v městě Tahlequah. 

Zdá se vám to jako divné jméno? To bude tím, že je indiánské. Město je totiž centrem kmene Cherokee. Dosud zde žijí, mají svůj jazyk, své písmo… A jsem za to ráda, že tu jsou, mě native americans fascinují! 😉

Připojuji i Komentáře:

  1. MAN: Jen tak mimo zvyklosti rozjezdu nového dne,zatoulal jsem se ,pár kliky,před krásnou universitu kdesi v Novém světě a dýchla na mne energie dávných kultur,tak odlišných od zažitých představ evropana.Musí být motivující mít tu možnost bojovat se šamany za zády za svou budousnost.Jsou to pro mne jen dva obrázky,přesto až dokomentuji poletím podívat se znova,jeden neví kolik energie bude dnes potřebovat. díky MAN.
  2. Skye: [1]: energie původních vlastníků zdejší půdy tu stále koluje, v tomhle městečku víc než kde jinde. Není to tu sice rušné a veliké, ale pro načerpání síly a zkušeností do dalšího života dobré 🙂

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Výborně! Email už je na cestě 💌


Zkontroluj svůj inbox a složku hromadné.

Důležité!

Je možné, že email s kuponem přijde do složky HROMADNÉ/Promotions. Aby sis byla jistá, že nezmeškáš žádné další výhodné nabídky a dárečky, přesuň můj email do inboxu a ulož si adresu.